پی باسکولی چیست؟

همراه هم در یک پست مفید دیگر از آکادمی سیستان پی یکبار برای همیشه به زبان ساده با مفهوم پی باسکولی آشنا میشویم.

پی باسکولی چیست؟ کجا استفاده میشه؟ برای مقاومت در برابر چه نیرویی از پی باسکولی استفاده می‌کنیم؟

پی های باسکولی مطابق محبث ۹ مقررات ملی ساختمان پی هایی هستند که تشکیل شدند از یک سری پی تکی که زیر ستون ها اجرا شده و این پی ها توسط شناژ های رابط بهم متصل شده اند. همونطور که در تصاویر مشاهده میکنید (فیلم آشنایی با پی باسکولی در انتهای همین پست) اون شناژ های رابطی که اومدن این پی های تکی زیر ستون رو بهم دیگر وصل کردند که با هایلایت های سبز مشاهده می‌کنید تو ارتفاع بالاتری نسبت به سطح خود اون پی تکی ما اجرا شدن و همین نقطه تفاوت این پی با سایر پی هاست یعنی شناژ های رابط رو تو ارتفاع بالاتری باید اجرا بکنیم.

ازین نوع پی ها بیشتر توی سوله سازی استفاده میشه چون توی بحث سوله علاوه بر نیروی زلزله، نیروی باد هم خیلی تاثیر گذاره و برای همین از پی باسکولی استفاده میشه چون این پی مقاومت خیلی خوبی از خودش در برابر نیروی باد نشون میده.

برای این که این موضوع رو کاملا درک کنین حتما ویدیوی ابتدای صفحه رو مشاهده کنید.

در پایان توصیه می کنیم برای مشاهده آموزش های بیشتر و به روزتر حتما پیج آکادمی سیستان پی در اینستاگرام را دنبال کنید و از محتوای رایگان آن جهت ارتقا دانش مهندسی و کسب آمادگی لازم برای آزمون نظام مهندسی استفاده نمایید.

و اما پیشنهاد آخر : وقت خود را با بی نظمی تلف نکنید و دنبال آزمون و خطا نباشید. با مهندس راز یک بار برای همیشه در آزمون نظام مهندسی شرکت کنید و قبولی خود را تضمین کنید. گواه این ادعا قبولی بالای ۹۰ درصد داوطلبین ما در آزمون گذشته است.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *