هدف از برگزاری آزمون نظام مهندسی چیه؟

 

سازمان به دنبال این نیست که با طرح سوالات سخت و چالشی مانع قبولی و موفقیت شما توی این آزمون بشه سازمان به دنبال این تا افرادی ناظرین، مجریان و طراحان این سازمان بشن که افراد باسوادی باشن به همین خاطر میگه وقتی از دانشگاه فارغ‌التحصیل شوی ۳ سال فرصت داری تا توی محیط های کارگاهی و اجرایی فعالیت کنی و تجربه اجرا رو بدست بیاری بری به متن مقررات ملی تسلط پیدا کنی و حالا بیای توی آزمون شرکت کنی.

سوالات آزمون با سه وجه طراحی میشه:

۱-دانش تئوری و دانشگاهی شما رو میخواد بسنجه
۲-تسلط شما به بند های مقررات ملی رو میخواد بسنجه
۳-تجربه کار اجرا و کارگاه شمارو میخواد بسنجه

هر تستی که مطرح میشه قطعا این ۳ وجه رو داره پس در صورتی تو میتونی قبول بشی که هر ۳ آیتم رو بلد باشی. من دوره امپراطوری ورود به حرفه ( عمران | معماری ) رو به شکلی طراحی کردم که هر ۳ قسمت رو در بر میگیره یعنی هر بند مقررات ملی رو که می‌خوام برای داوطلب خودم تفسیر کنم:

۱.عکس ها و فیلم های کارگاهی اون رو به نمایش میزارم و در کنار اون بند یه سری نکات میگم که از مفاهیم دانشگاهی برداشت شده و به داوطلب میگم تا در کنار اون بند بنویسه.

۲.یه سری نکات هم از تجربیات کارگاهی و اجرایی به داوطلب میگم تا در کنار اون بند یادداشت کنه.

۳.از اون بند چندین تست چالشی و سخت برای داوطلب حل میکنم تا با زوایای مختلف تست های مربوط به اون بند آشنا بشه.

۴.کلید واژه شناسی و ساختار شناسی اون سوال رو به داوطلب آموزش میدم و خیالم راحته که هر تستی از اون بند بدن داوطلب من اون قسمت رو کامل درک میکنه و هیچ مشکلی در حل اون تست نخواهد داشت.

 

در این پست با هدف برگزاری آزمون نظام مهندسی و هدف سازمان آشنا شدیم، وقتی بدونیم در این آزمون از ما چی میخوان به مراتب می‌تونیم عملکرد بهتری داشته باشیم! برای همین بهتون پیشنهاد میکنم سایر پست های سایت سیستان پی و البته پست ” الگوریتم جدید طراحی سوالات آزمون نظام مهندسی ” و ” ۴ گام موفقیت در آزمون نظام مهندسی ” رو ببینید!

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *