۵ تکنیک قبولی آزمون نظام مهندسی فقط با ۳۰ روز مطالعه

۱. مدیریت زمان آزمون

مدت زمان آزمون نظام مهندسی ۱۵۰ دقیقه می‌باشد و داوطلب باید بتواند در این مدت زمان به حداقل ۴۰ سوال پاسخ صحیح بدهد یعنی برای هر تست حدودا ۲۰۰ ثانیه زمان صرف نماید. جهت رسیدن به مدیریت صحیح و افزایش سرعت عمل تست زنی بهترین راهکار شرکت در آزمون های آزمایشی می‌باشد.

۲. مدیریت استرس آزمون

با ایجاد اعتماد به نفس به راحتی میتوانید هر استرسی را از خود دور کنید، با نوشتن یک برنامه مطالعاتی دقیق تا روز آزمون و عمل کردن به آن و سپس تست زنی برای رسیدن به درک عمیق از مباحث و در نهایت شرکت کردن در آزمون های آزمایشی و دیدن نمره خود در این آزمون ها، به راحتی میتوانید سطح آمادگی خودتان را مورد ارزیابی قرار داده و در نتیجه به علم و دانش خود ایمان آورده و با یک اعتماد به نفس کامل و بدون استرس در جلسه آزمون حاضر شوید.

ز

تا سال ۹۷ تنها ابزار تست زنی کلید واژه هایی با تعداد محدودی کلمات کلیدی بود ولی در دو سال اخیر ابزار های زیادی برای تست زنی در بازار موجود می‌باشد اعم از پاسخیاب، چارت، لیبل، فهرست، فلوچارت، تیتر واژه، درختواره و… خیلی از داوطلبان تمامی این ابزار ها را خریداری میکنند ولی روش صحیح استفاده از آن را یاد نداشته و دچار سردرگمی میشوند پس توصیه میشود بهترین ابزار را انتخاب کرده و روش صحیح استفاده از آن را بیاموزید.

۴. مدیریت منابع آزمون نظام مهندسی

تمامی منابع آزمون را بر اساس ویرایش مطرح شده به اضافه یک کتاب تست تهیه کرده، یک برنامه مطالعاتی برای خود تنظیم کنید و منابع را به صورت کاملا مفهومی همراه با تست مطالعه نمایید و بند های مهم را هایلایت کنید. درک عمیق شما باید به حدی برسد که به محض دیدن یک تست تشخیص بدهید مربوط به کدام مبحث یا مباحث می‌باشد و به چه ابزاری برای سرچ سوال نیاز دارید.

۵. تمرین آزمون آزمایشی آزمون نظام مهندسی

پس از مطالعه کلیه منابع آزمون و رسیدن به تسلط کامل با شرکت در آزمونهای آزمایشی، سطح آمادگی خود را محک زده تا بتوانید نقاط ضعف خود را ریشه یابی و بر طرف نمایید و به جمع بندی نهایی برسید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *