فاصله آزاد میلگردهای افقی سفره :

با سلام و عرض ادب، در این پست در خدمت شما هستیم با تفسیر فاصله آزاد میلگردهای افقی سفره و همچنین پرداختن به مفاهیم سفره های فوقانی و تحتانی و فاصله ی بین آنها.

اول از همه باید بدونیم منظور از اصطلاح سفره چیه؟

دوستان به میلگرد هایی که به صورت تار و پود عمود برهم در یک سطح بافته میشن میگیم سفره. همون جوری که توی ویدیو مشاهده میکنین ۲ تا سفره داریم. سفره فوقاتی و تحتانی! خب میلگرد هایی که در سفره بافتیم بین شون چقدر فاصله باشه تا بتن بتونه به راحتی از بین این میلگردها عبور کنه و در بحث بتن ریزی ها ما اختلالی پیش نیاد؟

طبق بند ۹-۲۱-۲-۱-۱ کتاب مقررات ملی ساختمان که میگه: این فاصله رو یا ۲۵ میلیمتر قرار بدید یا به اندازه بزرگترین میلگردی که توی سفره خودتون بستین یا به اندازه ۱.۳۳ برابر بزرگترین دانه شنی که در بتن ریزی خودتون استفاده میکنین. بین این ۳ تا آیتم بزرگترین مقداری که به دست میاد میشه فاصله بین میلگرد های ما!

از طرف دیگه هم دقت داشته باشین که در زمان بتن ریزی بین سفره ها ( سفره بالا و پایین ) هم باید ۲.۵ سانتی متر فاصله وجود داشته باشه تا مشکلی در بتن ریزی نداشته باشیم و مطابق کتاب فرآیند بتن ریزی رو پیش ببریم.

پیشنهاد مطالعه: نحوه مطالعه برای آزمون نظام مهندسی

 

در پایان توصیه می کنیم برای مشاهده آموزش های بیشتر و به روزتر حتما پیج آکادمی سیستان پی در اینستاگرام را دنبال کنید و از محتوای رایگان آن جهت ارتقا دانش مهندسی و کسب آمادگی لازم برای آزمون نظام مهندسی استفاده نمایید.

و اما پیشنهاد آخر : وقت خود را با بی نظمی تلف نکنید و دنبال آزمون و خطا نباشید. با مهندس راز یک بار برای همیشه در آزمون نظام مهندسی شرکت کنید و قبولی خود را تضمین کنید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *