ضمانت نامه تضمین انجام تعهدات

ضمانت نامه تضمین انجام تعهدات چیست؟

در این پست به موصوع ضمانت نامه تضمین و زمان اخذ و آزادسازی و سایر نکات مهم ان خواهیم پرداخت، پس با ما همراه باشید.

ماده ۳۴ شرایط عمومی پیمان

موقع امضای پیمان ، برای تضمین انجام تعهدات ناشی از آن ، پیمانکار باید ضمانت نامه ای معادل ۵ درصد به مبلغ اولیه پیمان صادر شده از طرف بانک مورد قبولا کارفرما و طبق نمونه ای که ضمیمه اسناد مناقصه بوده است، تحویل کارفرما دهد. ضمانت نامه یاد شده باید تا یک ماه پس از تاریخ تحویل موقت موضوع پیمان معتبر باشد. هنگامی که تحویل موقت انجام نشده است ، پیمانکار موظف است برای تمدید ضمانت نامه بانکی اقدام نماید و اگر تا ۱۵ روز پیش از انقضای مدت اعتبار ضمانت نامه پیمانکار موجبات تمدید آن را فراهم نکرده باشد کارفرما | میتواند مبلغ ضمانت نامه را از بانک ضامن دریافت کند و وجه آن را به جای ضمانت نامه ، بعنوان وثیقه نزد خود نگه دارد.

آزادسازی ضمانت نامه تضمین انجام تعهدات

کارفرما تضمین انجام تعهدات را پس از تصویب صورت جلسه تحویل موقت با توجه به تبصره یک این ماده آزاد می کند.

تبصره یک : حداکثر تا یک ماه بعد از تحویل موقت ، آخرین صورت وضعیت موقت طبق ماده ۳۷، بدون منظور داشتن مصالح پای کار تنظیم میشود. هرگاه بر اساس این صورت وضعیت پیمانکار بدهکار نباشد یا بدهی او نصف کسور تضمین حسن انجام کار کمتر باشد ، ضمانت نامه انجام تعهدات بی درنگ آزاد می شود. ولی هرگاه میزان بدهی پیمانکار، از نصف کسور تضمین حسن انجام کار بیشتر باشد ضمانت نامه انجام تعهدات برحسب مورد طبق شرایط تعیین شده در ماده ۴۰ یا ۵۲ آزاد می شود.

در پایان توصیه می کنیم برای مشاهده آموزش های بیشتر و به روزتر حتما پیج آکادمی سیستان پی در اینستاگرام را دنبال کنید و از محتوای رایگان آن جهت ارتقا دانش مهندسی و کسب آمادگی لازم برای آزمون نظام مهندسی استفاده نمایید.

و اما پیشنهاد آخر : وقت خود را با بی نظمی تلف نکنید و دنبال آزمون و خطا نباشید. با مهندس راز یک بار برای همیشه در آزمون نظام مهندسی شرکت کنید و قبولی خود را تضمین کنید. گواه این ادعا قبولی بالای ۹۰ درصد داوطلبین ما در آزمون گذشته است. با کمک مهندس راز تمام مفاهیم کتب مقررات ملی ساختمان را مانند همین پست ” تعداد طبقات مجاز ساختمان ” یاد خواهید گرفت و با برگزاری آزمون های منظم و بررسی سوالات مناسب جهت آمادگی آزمون نظام مهندسی روی تمام مباحث مسلط می‌شوید و دیگر جای هیچگونه نگرانی باقی نخواهد ماند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *