دلایل عدم قبولی در آزمون نظام مهندسی

 

۱-تکیه کردن به کلید واژه

خیلی از داوطلبان فقط تمرکز خودشان را بر کلید واژه میگذارند و فکر میکنند کلید واژه میتواند کمکشان کند.

۲-عدم مطالعه تمامی منابع آزمون

خیلی از داوطلبان از خواندن یک سری مباحث و منابع صرف نظر میکنند به این دلیل که از آن منابع تست کمتری می آید.

عدم مطالعه تمامی منابع

۳-عدم مطالعه مباحث سخت و حجیم

خیلی از داوطلبان از مباحث مثل ۹ و ۱۰ به دلیل حجم بالا و نکات سخت و مفهومی آنها ترس دارند به همین دلیل قید این مباحث رو میزنند، در حالیکه این منابع، پر تست و جامعی است که تمامی مباحث زیر مجموعه این مباحث هستند.

عدم مطالعه مباحث سخت

۴-تمرکز روی یک سری از ابزار های تستی

برخی از داوطلبان فقط روی کلید واژه یا تیتر واژه و یا لیبل تمرکز دارند. داوطلبان باید قدرت این را داشته باشند که برای هر تست متناسب با شرایط آن بتوانند ابزار مناسب را شناسایی و از آن استفاده کنند.

۵-عدم فهم دقیق مقررات ملی ساختمان

تست های آزمون به نوعی طراحی شده که طراح سوال سوالات را به صورت اجرایی و کارگاهی طراحی میکند و داوطلبان باید یک دید اجرایی و کارگاهی نسبت به بند به بند مقررات ملی داشته باشند. وتا زمانیکه آن دید را نداشته باشد داوطلب به قبولی نمیرسد.

۶-عدم تمرین تست های ۱۰ سال اخیر

داوطلب باید همه تست های ۱۰ سال اخیر در آزمون مهندسی مطرح شده را تمرین کنند.

۷-عدم تمرین تست تألیفی و عدم شرکت در آزمون های آزمایشی

داوطلبان باید در آزمون های آزمایشی تألیفی که بر اساس منابع جدید است شرکت کنند و همچنین تست های تالیفی که بر اساس ویرایش جدید طراحی شده را تمرین کنند. همیشه طراح سوال بیش از نیمی از سوالات را از قسمت هایی که تا کنون سوال نیامده طرح میکند.

 

در این پست دلایل عدم قبولی در آزمون نظام مهندسی را به اتفاق یکدیگر بررسی کردیم و حالا به شما توصیه می کنیم با مشاهده پست “الگوریتم جدید طراحی سوالات آزمون نظام مهندسی” با راز موفقیت داوطلبین آکادمی سیستان پی آشنا شوید و قبولی خود را در آزمون نظام مهندسی با کمک مهندس دانیال راز تضمین کنید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *