تفاوت آئین نامه ۲۸۰۰ با پیوست ششم ۲۸۰۰

تفاوت آئین نامه ۲۸۰۰ با پیوست ششم ۲۸۰۰

خیلی از شما عزیزان سوال پرسیده بودین تفاوت آئین نامه ۲۸۰۰ با پیوست ششم ۲۸۰۰ تو چیه؟ در یک پست کاربردی دیگه از آکادمی سیستان پی قصد داریم به این سوال پاسخ بدیم.

آئین نامه ۲۸۰۰ مکمل کتاب مبحث ششم مقررات ملی و در رابطه با بحث زلزله هست. بارهایی که به صورت جانبی به ساختمان وارد میشه و ما باید ساختمان را به شکلی مقاوم در مقابل اون طراحی کنیم. از کتاب  آئین نامه ۲۸۰۰ فقط برای دوستان عمران توی آزمون نظارت و اجرا و محاسبات سوال مطرح میشه وبرای مهندسی معماری هیچ سوالی نداره.

ولی پیوست ششم ۲۸۰۰ کتابی هست که هم برای رشته معماری و هم برای رشته عمران ازش سوال مطرح میشه که بسیار هم اهمیت داره و در رابطه با بحث وال پست ها و وال پست های نوین هست و این که به چه شکلی ما دیوار ساختمان ها رو طراحی و مقاوم کنیم که در مقابل نیروهای موازی با دیوار و عمود بر دیوار در زمان زلزله سقوط نکنن.

در پایان توصیه می کنیم برای مشاهده آموزش های بیشتر و به روزتر حتما پیج آکادمی سیستان پی در اینستاگرام را دنبال کنید و از محتوای رایگان آن جهت ارتقا دانش مهندسی و کسب آمادگی لازم برای آزمون نظام مهندسی استفاده نمایید.

و اما پیشنهاد آخر : وقت خود را با بی نظمی تلف نکنید و دنبال آزمون و خطا نباشید. با مهندس راز یک بار برای همیشه در آزمون نظام مهندسی شرکت کنید و قبولی خود را تضمین کنید. گواه این ادعا قبولی بالای ۹۰ درصد داوطلبین ما در آزمون گذشته است. با کمک مهندس راز تمام مفاهیم کتب مقررات ملی ساختمان را مانند پست های موجود روی سایت که در بخش وبلاگ قرار دارند یاد خواهید گرفت و روی تمام مباحث مسلط می‌شوید و دیگر جای هیچگونه نگرانی باقی نخواهد ماند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *