ارتفاع نصب کلید و پریز

ارتفاع مناسب نصب کلید و پریز چقدر است؟ نکات مهم درخصوص ارتفاع کلید و پریز ها در مقررات ملی ساختمان چیست؟  نکات مرتبط با کلید و پریز ها در آزمون نظام مهندسی عمران و معماری کدامند؟

طبق بند ۱۳-۱۰-۲-۱-۲ مبحث سیزدهم مقررات ملی ساختمان (طرح و اجرای تأسیسات برقی ساختمان ها) در همه اتاقها و فضاهای مسکونی( جز آشپزخانه، دستشویی،حمام و نظایر آن) پریزها باید در نقاطی تعبیه شوند که فاصله هیچ یک از نقاط خط پیرامون کف اتاق، از تصویر پریزها بر روی خط پیرامون ، از ۱/۵ متر بیشتر نباشد. اندازه گیری بر روی خط پیرامون انجام می‌شود. درها و پنجره های شروع شده از کف نباید در اندازه گیری دخالت داده شوند.

نکات مهم نظارتی (حداقل ها) در خصوص سیم کشی ساختمان

حداقل فاصله سیم کشی های روکار از لوله های گاز طبیعی برابر ۵ سانتی متر می باشد. (مبحث ۱۷ مقررات ملی ساختمان)

در پایان توصیه می کنیم برای مشاهده آموزش های بیشتر و به روزتر حتما پیج آکادمی سیستان پی در اینستاگرام را دنبال کنید و از محتوای رایگان آن جهت ارتقا دانش مهندسی و کسب آمادگی لازم برای آزمون نظام مهندسی استفاده نمایید.

و اما پیشنهاد آخر : وقت خود را با بی نظمی تلف نکنید و دنبال آزمون و خطا نباشید. با مهندس راز یک بار برای همیشه در آزمون نظام مهندسی شرکت کنید و قبولی خود را تضمین کنید. گواه این ادعا قبولی بالای ۹۰ درصد داوطلبین ما در آزمون گذشته است.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *